Çevre Dostu Bir Buluş Yenilebilen Sofra Takımları

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Çevre Dostu bir Buluş Yenilebilen Sofra Takımları. Hindistan’da sofra takımı üreticisi bir şirket ilginç bir yemek sofrası senaryosu için kolları sıvamış. Bir akşam sofrasında yemeğiniz bittikten sonra çatal ve kaşığınızı yediğinizi düşünün. Garip değil mi?

Kulağa garip geliyor ama Bakeys isimli sofra takımı üretici şirketin araştırmacıları bunu mümkün kılmış durumda.

cevre-dostu-bir-bulus-yenilebilen-sofra-takimlari1

Bakeys’den Narayana Peesapaty’nin ‘Yaptığımız sofra takımları leziz, eğlenceli ve çevre dostu’ diye açıklamada bulunduğu Facebook videosu 15 Mart’ta yayınlandı ve 4.5 milyon kez izlendi.

Videoya göre Hintliler yılda 120 milyar parça sofra takımı kullanıyor. Peesapaty, kullanılan plastik materyallerin çevre üzerindeki olumsuz etkisini sofra takımlarının kullanımlarını değiştirmeyecek şekilde ortadan kaldırmanın yolunu bulmuş.

cevre-dostu-bir-bulus-yenilebilen-sofra-takimlari2

Bakeys tarafından yapılan kaşıklar, kaşallar ve yemek çubukları farklı tatlarda üretiliyor; sade, tatlı, ve pek çok farklı baharatlı. Yenilebilir sofra takımları darı,pirinç,ve buğday unu karışımlarından yapılıyor.

Şirket yenilebilen sofra takımlarının 4-5 gün içinde bozulacağı bilgisini veriyor. Plastik malzemeden yapılanlarda bulunan kimyasallar ise yemeğe geçebiliyor, ayrıca dopada çok uzun sürede bozunuyor. Bazı klasik plastiklerin ise ne zaman bozunacağı bile bilinmiyor.

Şirket 2010’da kurulmasına rağmen, bu ürünleri yeni yeni dikkat çekiyor. Şirketin popülerliği yemek artığı ve çevre kirliliğini azaltma çalışmalarını, aynı zamanda çevresel sorumluluğa dikkat çekmeyi sürdürdükçe artacağa benziyor.

Merak edenler için video aşağıda 🙂

En Beğenilen