En Lezzetli Bayram Tatlıları

[Toplam:10    Ortalama:3.3/5]

En Lezzetli Bayram Tatlıları’nın tariflerini bir araya getirdik. Çoğu pratik ve hepsi birbirinden enfes tariflerin malzemeleri ve yapılışları şöyle;

1. Şambali Tatlısı

Sakızlı Şambali Tatlısı, bu bayram evinizi mis gibi kokutacak, şerbetindeki gül suyuyla iç ferahlatacak bir tatlı tarifi. Tarif ve malzemeleri burada.

2. Yunan Usulü Tel Kadayıf

Yunan Usulü Tel Kadayıf tarifi bir lezzet ve kalori bombası, ama yerken verdiği haz her şeye değer. Çok da zor olmayan tarifin malzemeleri ve yapılışı burada.

3. Tulumba Tatlısı

Tulumba Tatlısı Tarifi, bir tatlının gayet süssüz şekilde bile mutluluk verebileceğinin kanıtı. Çıtır ve bol şerbetli tulumba tatlısının malzemeleri ve yapılışına buradan bakabilirsiniz.

4. Aside Tatlısı

Aside Tatlısı çok pratik ve enerji dolu bir tarif. Ceviz, pekmez ve tereyağı diyelim. Yeterince açık olabilmişizdir sanırım. Tarifimiz burada.

5. Portakallı İrmik Helvası

Portakallı İrmik Helvası, geleneksel lezzetimize farklı bir yaklaşım. Şerbetindeki tarçın, karanfil ve portakalın hoş aromalarıyla daha da lezzetli hale geliyor. Malzemeleri ve yapılışını buraya bırakalım.

6. Nevzine Tarifi

Nevzine Tarifi’miz Kayseri’ye özgü bir tarif. Farklı yörelerde farklı yapılışları olan bu tarif, tahin ve cevizin efsanevi birleşmesinden ortaya çıkıyor, bayram sofrasını süslüyor. Lezzetli tarifi burada.

7. Kerebiç Tarifi

Kerebiç-Kereviç Tarifi, leziz mi leziz, ağızda dağılan, insanı mutlu eden bir Antep tarifi. Antep fıstığı ve tereyağ muhteviyatından biraz kalorili. Amaan, nasılsa bayram 🙂 Tarifimizin yapılışına buradan bakabilirsiniz.

8. İtalyan Cannoli Tarifi

İtalyan Cannoli Tarifi, sade, enfes lezzetli ve çok şık bir tarif. Özel gün sofranızda tatlı olarak yerini alabilir. Bu bayram sofrasında farklılık arayanlar için birebir.Malzemeleri ise burada.

9. Kahveli Ekler Pasta

Kahveli Ekler Pasta şef elinden çıkmışcasına şık görünümlü, kahveli tadıyla da sıra dışı bir lezzet. Yapımı zor gibi görünse de adımları takip ettiğinizde harika bir sonuç elde edeceksiniz. Tarifi buradan okuyabilirsiniz.

10. Ananaslı Ters Yüz Kek

Ananaslı Ters Yüz Kek ’in tam mevsimi. Ananas’ı kek ya da tatlılarda henü kullanmayanlar için harika bir başlangıç olacak. Ananas’ı sevin, tüketin, tariflerde kullanın. Pratik ve leziz tarifin malzemeleri burada.

En Lezzetli Bayram Tatlıları ile Keyifli bayramlar dileriz!

İlginizi Çekebilir

En Beğenilen