Ev Yapımı Kaymaklı Cornetto

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

Ev Yapımı Kaymaklı Cornetto sizi bu yazın en iyi şefi yapacak bir tarif. Evde dondurma yapmak biel bir meziyetken, evde Cornetto yapmak bu işin nirvanası olabilir. Gayet kolay bir tarif, en zoru bu güzellere kıyıp da yemek 😀 Malzemeler ve yapılışı şöyle;

Malzemeler
6 adet kornet külah – her dondurmacıdan temin edebilirsiniz.
En sevdiğiniz çikolata
9 top kaymaklı dondurma
Ufalanmış fındık ve badem ve üzeri için dilediğiniz malzeme
6 adet 18cmx18cm pişirme kağıdı kareleri ve bant
Bitter çikolata

Yapılışı

  • Pişirme kağıtlarını kornet külahların etrafına üst kısımda 10 cm kağıt olacak şekilde sarın ve bant yardımıyla tutturun.

cornetto

 

  • Fındık, badem, üzeri için dilediğiniz malzeme ve çikolatayı ince ince kıyın.
  • Kaymaklı dondurmayı erimesi için mutfak mikserinde karıştırın ve içine kıyılmış çikolatanın yarısından fazlasını ekleyin (bir miktar çikolatayı üzeri için ayırın).
  • Bitter çikolatayı benmari usulü eritin (eritirken kullandığınız cam kasenin dibinin tencerede kaynayan suya değmediğinden emin olun ki çikolatanın yapısı bozulmasın).
  • Kornet külahları bir kabın içine dik olarak yerleştirin.
  • Tüm külahların dibine eritilen bitter çikolatadan birer yemek kaşığı ekleyin ve külahları buzdolabında bekletip, dipteki çikolatanın donmasını sağlayın.
  • Yumuşayan dondurmayı külahların içine külahtan yaklaşık 4 cm yüksek olacak şekilde doldurun.
  • Eritilen bitter çikolatayı kaşık yardımıyla dondurmaların üzerine sürün ve ince kıyılmış fındık, badem, çikolata ve diğer üst malzemeleri serpiştirip kaşık ile bastırın (çikolataya iyice tutunmaları ve dökülmemeleri için).
  • Ev Yapımı Kaymaklı Cornetto’ları dondurucuda donana kadar bekletin.

Ev Yapımı Kaymaklı Cornetto’lar ile misafirlerinizi şaşırtabilirsiniz. Biraz daha uğraşmak isterseniz dışına renkli kağıtlar sarıp bayağı hazır alınmış görüntüsü yaratabilirsiniz.

Bu tarifin en zor yanının harika görünüşlü Ev Yapımı Kaymaklı Cornetto’ları yemek olduğunu söylemiştik ama kornet külahlara pişirme kağıdı sarmak da biraz zorlayabilir. Kare kesilen pişirme kağıdını kornet külahlara sardıktan sonra bant ile tutturmak bu işi kolaylaştıracak. İlk denemede başarısız olursanız üzülmeyin, yanınızda birkaç tane fazladan kağıt bulundurmanız işi çözecek.

En süper anne, en süper eş, en süper arkadaş, en süper baba, en süper kanka olmanızı sağlayacak Ev Yapımı Kaymaklı Cornetto tarifini mutlaka deneyin derim. Hem sosyal medyada da oldukça ses getirecek harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

‘Evde Cornetto yapttttıııımmm’ alt yazılı bir Snap bekliyorum sizden, hadi bakalım 😀

Afiyetle!

En Beğenilen