Evde Pek De Güzel Yapılabilecek Fast Food Yiyecekler

[Toplam:4    Ortalama:3.8/5]

Evde Pek De Güzel Yapılabilecek Fast Food Yiyecekler

Kim demiş fast food sadece restoranlarda yenir? Öyle bir şey yok! Evde gayet de güzel ve çok daha sağlıklı fast food tarifleri yapılabilir.

Sosuyla sosu, tadıysa tadı. Hangi fast food restoranı anne patatesi kızartabiliyor bir kez, öyle düşünün. Bir kere evde yapılan tarifler, gün boyu kızmaktan katrana dönmüş yağların içinde kızartılan patateslerden, pişirmekten kömür tutmuş ızgaralarda çevrilen burgerlerden tillah tillah sağlıklı. Evet yine kalorili ama, en azından kanserojen değil.

Efendim Evde Pek De Güzel Yapılabilecek Fast Food Yiyecekler listemize başlıyoruz.

French Fries Patates Kızartması

french-fries

Anne patatesinin yerini tutmaz tabi. Hani böyle kalın dilimli, leziz kokulu, çıtır ve tuzlu anne patatesleri gibi olmaz. Ama fast food restoranlarındaki gibi patates kızartması yapmak isteyen, ille de onlarınki gibi olsun diyenler için tarifi burada.

 

 

 

KFC Usulü Kızarmış Tavuk

KFC Usulü Kızarmış Tavuk

Bakın hele bu tarif hiç zor değil. İşin sırrı bol baharat ve bol yağda kızartma işlemi. Restorana gidip de 3-5 parçaya 15-20 TL vereceğinize, bu paraya tüm aileye bir akşam kızarmış tavuk ziyafeti çekebilirsiniz. Islak mendiller hazırlansın efendim, huncarca yiyoruz 😀 KFC Usulü Kızarmış Tavuk tarifini şuraya koyalım.

 

 

Ev Yapımı Big Mac Tarifi

ev-yapimi-big-mac-tarifi

Ya bu Big Mac için de ne kastırdılar, yok gizli sos, yok özenle hazırlanmış bilmem ne.. Ya geçiceksin bunları. Big Mac sosu diye ara internette zarıl zarıl buluyorsun. Neyse efendim, biz denedik, evde kendi Big Mac’imizi yaptık. Gayet leziz ve doyurucu oldu. Özellikle çocuklu okuyucuların, kolaya kaçıp bebelerin narin midelerini bu sağlıksız koşullarda hazırlanan yiyeceklerle bozmamalarını ve evde kesinlikle kendilerinin yapmasını öneririm. Big Mac tarifi burada.

 

Mozzarella Sticks / Peynir Çubukları

citir-peynir-cubuklari

Genelde fast food menülerinin yanında ek olarak satılan, 5 parçasına 5-6 Lira alınan bir yiyecek peynir çubukları. Valla büyük zincir marketlerde 6 Liraya bir top mozzarella alıp 3-4 kişi yiyebilme imkanı oluyor evde yapınca. Pratik tarifi denemek isteyenler için tarif burada.

 

 

 

Chicken Tenders / Çıtır Parmak Tavuk

meksika-usulu-citir-tavuk

İşin özü yine kaplama malzemesinde bitiyor. Dilediğiniz baharatı kullanabilirsiniz ama tariftekilerle gerçek bir fast food restoranında yerken yaşadığınız deneyimi yaşayacaksınız. kolay yapımıyla tarif şöyle.

 

 

 

Çiçek Soğan

cicek-sogan-tarifi

Çıtır çıtır ve leziz soğan halkalarına istediğimiz zaman ulaşmak hepimizin hakkı! Gerçi soğan halkaları artık dondurulmuş olarak da satılıyor marketlerde. Ama böylesini hiç görmedim. Kendi çiçek soğanınızı yapıp, sofranın tam ortasına gururla koymanız için tarifi burada.

 

 

Pizza Kek

Pizza Kek Tarifi

Bakın bunu restoranda da bulamazsınız 😀 Bu restoran yiyeceğinden esinlenerek yapılmış, cennetten düşme bir şaheser. Kat kat, bol malzemeleri pizza kek. Bir yiyen pişman (birazcık kalorili olduğuna dair duyumlar var) bir de yemeyen. Kolları sıvayıp mutfağa koşanlar için yapımı burada.

 

 

 

Evde Pek De Güzel Yapılabilecek Fast Food Yiyecekler listesini arttırdıkça arttırabilirsiniz. Bakın bu tarifleri sürekli yapılsın, toplumumuz obez olsun diye de yazmadım. Sorumluluk ile sağlıklı şekilde tüketin. Cebinizi ve midenizi koruyacak, gayet güzel tarifler.

Şimdiden afiyet olsun!

En Beğenilen