Hangi Şarap Hangi Peynirle İçilir?

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Hangi Şarap Hangi Peynirle İçilir?

Pek çoğumuz şarabı sevsek de, hangi şarabın hangi peynirle içileceği konusunda az bilgiye sahibiz. Herkesin genellikle bildiği şey, kırmızı et ile kırmızı şarap, beyaz et ve balıkla da beyaz şarabın tercih edileceği. Peki ya işin içine peynir girince ne oluyor?

Ancak şaraplar yalnızca renk olarak değil, üzümlerin yetiştiği bölge, bekletilen fıçıların cinsi, üzümlerin yetiştirildiği toprak cinsi ve daha pek çok etmene göre ayrışıyor. Kimi şarap yüksek asitli, kimi ise kolay içimli ve tatlı oluyor.

İlk buluşmada kız ya da erkek arkadaşınızla, güzel bir restauranta gittiğinizde ne şarap sipariş vereceğinizi bilmeyip, strese girip, şıpır şıpır terlemek yerine, hangi şarabın hangi peynirle içileceği konusunda biraz bilgi sahibi olmak iyi olacak.

Evinizde ilk kez ağırlayacağınız sevdiceklerinize, güzel bir peynir tabağı yapmak için de bu bilgileri kullanabilirsiniz.

Ülkemizde pek çok lezzetli ve dünyaca ünlü şarap türü olmasına rağmen, peynirlerimiz şarap ile tüketmek için oldukça tuzlu. Bu sebeple Türk şarapları için peynir eşleştirmesi zor oluyor. Ancak şarap gurmeleri toplaşıp tüm peynirlerimizi tadarak, şaraplarımıza uygun tatları bulmuşlar.

Peki şimdi Hangi Şarap Hangi Peynirle İçilir? Buyrunuz;

Afiyet olsun 🙂

En Beğenilen