İki Bardağı Sizi Öldürmeye Yetecek Kahve

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

İki Bardağı Sizi Öldürmeye Yetecek Kahve, “Ass Kicker” ile tanışın !

Her sabah bardaklarca kahve içseniz bile, bırakın ölmeyi kafein dozaşımı yaşamanız mümkün bile değil. Ama Avustralya’da satılan demlenmiş kahveyi denemeniz sizi ölüme çok yaklaştırıyor😳. Söylemeden geçmeyelim, bir de sizi en az 18 saat ayakta tutmaya yetiyor.

İki Bardağı Sizi Öldürmeye Yetecek Kahve’nin ismi “Asskicker”. Türkçe argo anlamı “Fena Benzeten” 😀 Bu kahve Avustralya Adelaide’da Viscous Coffee isimli kahve dükkanı tarafından yaratılmış. Her bir bardağında 5 gram kafein bulunuyor ki bu günlük önerilen tüketim limitinin (400 mg) 12 katı ve 1 shot espresso’nun içinde bulunan kafeinden 75 kat daha fazla. Farklı bir açıdan bakmak gerekirse, uzmanlara göre 5 gram kafein ölümcül olan dozun yarısına denk geliyor.

 

 

Kafeinden konu açılmışken biraz da etkilerinden söz edelim;

Kafeinin etkisi her bünyede değişiklik gösterebilir, ortalama kafein tüketimi ve vücut ağırlığı rol oynarken, kişinin kafeine olan hassasiyeti de önemli. Uzun süre kullanılan herhangi bir ilaç olması durumunda kafein çok daha tehlikeli sonuçlar doğurabilir, mesela ilacın yan etkisinin şiddetini ya da süresini arttırması gibi.

Bilinmeyen kalp hastalıkları durumunda çok fazla miktarda kafein alınması, kalp krizleri ile sonuçlanabilir.

Yüksek dozlarda kafein tüketilmesi sinirlilik, kalp ritim bozuklukları, ve gut gibi hastalıklara yol açabilir. Kahve içtiğinizde başınız ağrımaya başlıyorsa, günlük kafein tüketim limitinize ulaşmış olabilirsiniz. Bu durumda mutlaka kahve, kola ve çay gibi kafeinli içecekleri içmeyi bırakın ve bol sü tüketin.

Eğer kafeinle aranız pek yoksa, Ass Kicker’ı denemek yerine yalnızca yazımızı okumakla yetinebilirsiniz 😀

asskicker-2

Viscous Coffee’nin sahibi Steve Benington’un konuşmalarına göre bu jet uçağı yakıtı kıvamındaki içecek 3-4 saat süresince yavaş yavaş tüketilmeli. Sonrası tabi malum 12-18 saatlik ya da tüm günlük bir kafein gerginliği. Yani daha basit anlatmak gerekirse saatte 160km/s hızla fırlatılan bir füze gibi hissediyorsunuz. (Görsel)

 

Benington bu karışımı gece nöbetinde uykusuz kalabilmesi adına bir acil servis hemşiresi için yaptığını söylüyor. Eh ne diyelim, amacına ulaşmış doğrusu. Bu karışımı 2 gün boyunca içen hemşire, 3 gün boyunca uykusuz kalmış. Eğer bu bol kafeinli Ass Kicker kahve nasıl yapılıyor diye merak edenleriniz varsa hemen söyleyelim;

asskicker-3

-4 shot espresso
-4 küp dondurulmuş, 48 saat boyunca demlenmiş kahve
-120 ml süper-güçlü 10 gün demlenmiş kahve
-Ve bitiriş için altın vuruş : 4 küp dondurulmuş, 48 saat boyunca demlenmiş kahve daha!!!

(Görsel)

 

 

İki Bardağı Sizi Öldürmeye Yetecek Kahve Ass Kicker’in yaratıcısı Benington, bu kahveyi bazılarının çok sevdiğini, bazılarının ilk deneme sonrası deneyimlerinden dolayı bir daha yanına yaklaşmadıklarını söylemiş. Müşterilerine bu kahveyi tüketmeleri sonrasında yaşanabilecekleri anlatıyor ama ne olursa olsun bunun çok eğlenceli olduğunu düşünüyor.

coffee-ass-kicker

Yolunuz Avustralya’ya düşerse ve değişik bir deneyim yaşamak isterseniz, Steve Ass Kicker ile sizi bir güzel benzetmek için bekliyor olacak 😀

 

 

 

 

 

 

Sorumlulukla tüketin.

En Beğenilen