Limon Severlerin Mutlaka Denemesi Gereken 9 Tarif

[Toplam:4    Ortalama:3.8/5]

Limon Severlerin Mutlaka Denemesi Gereken 9 Tarif içinde tatlısından tuzlusuna, limonun insanı kendinden geçiren aromasını her daim alabileceğiniz tarifler bulunuyor. Hepsi denenmiş, ve lezzeti onaylanmış tarifler 🙂 Gelin bakalım bu güzel tarifler nelermiş?

Görsel; HarvestToTable

1. Limonlu Sufle Tarifi 

Limonlu Sufle Tarifi yumuşacık, nazik ve kırılgan bir tarif. Evi mis gibi kokutmasının yanı sıra puf görünüşüyle iştah açıyor. Tarifi burada.

2. Çin Usulü Limonlu Tavuk Tarifi

Çin Usulü Limonlu Tavuk

Çin Usulü Limonlu Tavuk, Uzak Doğu mutfağı denemeleri yapmak isteyenler için güzel bir başlangıç tarifi. Pratik ve lezzetli tarifi burada.

3. Limon Soslu Lahana Dolması Tarifi

Limon Soslu Lahana Dolması

Limon Soslu Lahana Dolması tarifi, kış için lezzetli ve değişik bir tarif. Annelerimizin yaptığı lahana dolmalarının limon sosu ile değişik bir yorumlaması olan tarifin malzemeleri ve yapılışı burada.

4. Limon Kremalı Kurabiye Tarifi

Limon Kremalı Kurabiye

Limon Kremalı Kurabiye tarifi, yaza uygun hafif ve ferahlatıcı bir tarif. İtalyan mutfağının meşhur tarifinin yapımı da gayet pratik. Limon Kremalı Kurabiye tarifi burada.

5. İtalyan Usulü Limonlu Kek Tarifi

İtalyan Usulü Limonlu Kek

İtalyan Usulü Limonlu Kek, limonun eşsiz aromasını her lokmada hissettiren, evin havasını değiştiren ve sizi misafirlerin gözdesi yapabilen bir tarif. Yapılışı burada.

6. Limonlu Granita Tarifi

Limonlu Granita Tarifi

Limonlu Granita Tarifi , sıcak yaz günlerinde içinizi serinletecek bir tatlı . Bizim karsanbaçın limonlu versiyonudur aslında. İç serinletir ama hızlı yenirse de beyin dondurur aman dikkat! Malzemeleri ve yapılışı burada.

7. Limonlu Mekik Tarifi

Limonlu Mekik

Limonlu Mekik bahar ve yaz aylarında hafifliği ve mis gibi kokusuyla çay saatlerini şenlendirecek. Çörek kıvamındaki tarifin yapılışı burada.

8. Limoncello Tarifi

Limoncello Tarifi

Limoncello Tarifi İtalyanlar’ın dünyaya bıraktıkları en güzel miraslardan biri. Limon kabuğunun asitliği ile vodkanın birleşiminden harika bir tat ortaya çıkıyor. Buyrunuz malzemeleri ve yapılışı burada.

9. Tavuklu Piccata Tarifi

Tavuklu Piccata Tarifi

Tavuklu Piccata Tarifi ,gözünü sevdiğim İtalyan mutfağından leziz ve kolay bir tarif. Bu tarif, bir yemeğin lezzetli olması için inanılmaz farklı ve fazla malzeme olmasına gerek olmadığının gayet açık bir kanıtı. Tavuğu bir de limonla denemeniz için buyrunuz tarifin yapılışı burada.

Limon Severlerin Mutlaka Denemesi Gereken 9 Tarif’i mutlaka deneyiniz. Limonu sofralarınızdan eksik etmeyiniz, sıklıkla tüketiniz, limonu seviniz 🙂

Afiyet olsun!

İlginizi Çekebilir

En Beğenilen