Sizin Olsun İsteyeceğiniz 10 Renkli Mutfak

[Toplam:2    Ortalama:3/5]

Sizin Olsun İsteyeceğiniz 10 Renkli Mutfak listemizi oluştururken ne yalan söyleyeyim bir kıskanma olmadı değil. O ne güzel dizayn etmedir, o ne güzel fikirlerdir. Minicik, daracık mutfakları bile ne güzel hale getirmişler.

Kendi mutfağından sıkılanlar ve mutfağına hafiften tatlı bir kişilik katmak isteyenlere de ilham olsun. Burada önemli olan denge. Renkli mutfağınız olsun diye renkli plastik kap kacak doldurmayın lütfen.

Mutfak zemini ve dolaplarınız açık renkliyse, mutfak malzemelerinizi koyu yeşil ya da lacivert tonlarında seçebilirsiniz. Ama sirk gibi de olmamasına dikkat edin.

Pinterest‘ten derlediğimiz Sizin Olsun İsteyeceğiniz 10 Renkli Mutfak listemize derin bir nefes alarak başlayalım.

1. Mutfak masa ve sandalyelerinizi boyayın 🎨

mutfak1

Efendim elinizde çok imkan yoksa, bir hafta sonu bir kutu boya alıp mutfak masa ve sandalyelerinizi boyayabilirsiniz. Hem de aldığınız boyanın rengini denemiş olursunuz. Beğenirseniz zamanla bu rengin tonlarını mutfağın her yerinde kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

2. Alt dolapları boyayın.

mutfak2

Her sabah böyle bir mutfakta kahvaltı edenin ömrü uzar yeminle. Bakın çok da zor bir şey değil. Eğer mutfak mermeriniz siyahsa limoni yeşil renk mutfağınıza egzotik bir hava katabilir.

 

 

 

 

 

 

3. Tatlı lavanta 🌸

mutfak3

Lavanta rengi mutfaklarda çok tercih edilmese de, eğer açık mutfağınız varsa ya da mutfakta yemek yapıp yemek dışında başka zamanlar da geçiriyorsanız, içinizi açması açısından gayet başarılı bir renk tercihi olabilir. Çok dişi bir görünüm istemezseniz, paslanmaz çelik bir mutfak masası tercih edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

4. Yeşilin aurası 🌿

mutfak4

Eğer mutfağınız parke kaplıysa, ya da mutfak duvarında taş kullandıysanız, yeşil renk gayet doğru bir tercih olacak. Görüldüğü üzere doğada yemek yapıyor havası var bu mutfakta.

 

 

 

 

 

 

5. Parisli havası yaratan pastel tonlar 

mutfak5

Paris’teki meşhur ve tatlı pastane Ladurée’den esinlenerek mutfağınızda pastel mint tonlarını kullanabilirsiniz. Bu tonlar dar mutfakları ferahlatmak ve geniş göstermek için oldukça tercih ediliyor.

 

 

 

 

 

 

6. Mutfağınızda güneş hiç batmasın ☀

mutfak6

Eğer camsız ya da karanlık bir mutfağınız varsa, güneş sarısı imdada koşuyor. Beyaz mutfak fayansları ve beyaz mutfak eşyaları ile de harika bir görüntü elde etmenizi sağlıyor.

 

 

 

 

 

 

7. Grinin açık tonu

mutfak7

Açık renklerde parlak renkler kadar etkili olabilir. Ahşap üst mutfak dolaplarınızın kapaklarını koyu gri camlar ile değiştirip, alt mutfak dolaplarını açık griye boyayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

8. Renkli aksesuarlar

mutfak8

Mutfak dolaplarınızın ya da fayansların rengini değiştiremiyorsanız, düz renkli ve sıkıcı mutfağınızı renkli aksesuarlarla neşelendirebilirsiniz. Mutfak camının içine koyacağınız renkli saksılar bile hoş bir hava yaratacak.

 

 

 

 

 

 

9. Kasaba evi havası 🏡

mutfak10

Büyük şehirde yaşayıp da kasabada yaşıyor havasını evinizin her köşesinde hissetmek istiyorsanız, pastel sarı tonları ve ahşap yer kaplaması size çok fayda sağlayacak.

 

 

 

 

 

 

10. Minik dokunuşlar

mutfak9

Eğer mutfak dolaplarınızı boyamak düşüncesi sizi biraz korkutuyorsa ve işleri elinize yüzünüze bulaştıracağınızı düşünüyorsanız, kendinize bir şans verin ve işe dolap içlerini boyayarak başlayın. Kim bilir belki de içinizde bir boya ustası yatıyordur ve bir bakmışsınız tüm mutfağı boyayıvermişsiniz.

 

 

 

 

 

 

Sizin Olsun İsteyeceğiniz 10 Renkli Mutfak listesinin sonuna doğru kıskançlıktan tırnak yeme durumuna geldiyseniz, doğru bir yapı markete koşun. Boya ve fırçaları kapın, bu hafta sonu mutfaklar boyanıyor 😀

Keyifli boyamalar!

En Beğenilen